Pewne zwycięstwo Rakowa!

W spotkaniu 8 kolejki PKO Ekstraklasy, rozegranym w sobotę (14.09) na stadionie w Bełchatowie, Raków Częstochowa wygrał z Arką Gdynia 2:0, odnosząc w ten sposób 3 zwycięstwo w sezonie. Czerwono-niebiescy kontrolowali przebieg spotkania od początku do końca i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W kilku poprzednich meczach Raków chwalony był za grę, która jednak nie przekładała się na ligowe punkty. W sobotnim spotkaniu było już tak jak powinno – czyli dobra gra i zwycięstwo. Od początku to Raków był stroną atakującą, w bramce czujny był jednak bramkarz gości Pavel Steinbors. W 30 minucie Raków wyszedł na prowadzenie – dośrodkowanie Miłosza Szczepańskiego, strzałem głową wykończył obrońca Jarosław Jach. Były piłkarz min. Zagłębia Lubin i londyńskiego Crystal Palace debiutował w barwach Rakowa i trzeba przyznać, że rozgrywał bardzo dobre spotkanie. 1:0 do przerwy, po wznowieniu gry Arka dążyła do wyrównania, pewnie w bramce spisywał się jednak Michał Gliwa. Raków kontratakował, dobrą sytuację miał w 55 minucie Szczepański, po niepewnej interwencji Steinborsa za polem karnym. W 80 minucie jedna z kontr zakończyła się powodzeniem – zmiennik Szczepańskiego, Michał Skóraś podał do wychodzącego na dobrą pozycję Brown Forbesa, a ten ze stoickim spokojem pokonał golkipera gości. Było 2:0 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

GRATULUJEMY!

Raków po 8 kolejkach ma na koncie 9 punktów. Następny mecz nasi piłkarze zagrają na wyjeździe w piątek (20.09), z aktualnym mistrzem Polski – Piastem Gliwice.