Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pewna wygrana Rakowa z Wisłą Płock

W meczu 6 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w piątek (02.10) w Bełchatowie, piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali Wisłę Płock 3:0 (1:0). Bramki dla naszej drużyny zdobywali Tomas Petrasek, Marcin Cebula i David Tjanic. Było to już 4 zwycięstwo czerwono-niebieskich w tym sezonie.

Podopieczni trenera Marka Papszuna rozegrali bardzo dobre spotkanie i ich przewaga nie podlegała dyskusji. Raków w swoim stylu od początku stosował wysoki pressing i nie pozwalał gościom na zbyt wiele. Już w 10 minucie częstochowianie mieli doskonałą sytuację, ale sytuacji „sam na sam” nie wykorzystał Gutkovskis. Minutę później było już 1:0 dla Rakowa – świetne podanie Cebuli wykorzystał nasz kapitan Petrasek, który zdobył bramkę w drugim meczu z rzędu. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
Po wznowieniu gry Raków znowu mocniej zaatakował i w 48 minucie prowadził już 2:0. Gola zdobył Cebula po pięknej asyście Tjanica. Słoweniec w 66 minucie sam zdobył bramkę, ustalając rezultat spotkania na 3:0.