Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pediatria na PCK z nowym oddziałem. Otwarcie już w lipcu

Facebook Twitter

Nową część oddziału pediatrycznego przy ul. PCK - zapowiada kierownictwo Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Pomieszczenia przeszły remont, zostaną doposażone, co pozwoli na poszerzenie zakresu diagnostyki małego pacjenta, jak i na dodatkową część z zakresu rehabilitacji.

Pediatria na PCK

Pediatria na PCK z nowym oddziałem

Łukasz Majewski: W naszym szpitalu funkcjonują dwa oddziały pediatryczne, jeden przy ulicy Bialskiej w głównym budynku, a drugi w szpitalu na Tysiącleciu i to właśnie tego obiektu dotyczą te ważne zmiany. Na trzecim piętrze znajduje się oddział pediatryczny, a piętro niżej mamy internę, która zajmuje tylko połowę skrzydła, więc w tej drugiej połowie, która była wolna, pojawi się taka przestrzeń dla oddziału pediatrycznego rehabilitacyjno-diagnostyczna. To będzie taki oddział dzienny, gdzie pacjenci nie będą zostawali na noc. Czekamy, będziemy mieć specjalistę rehabilitacji dziecięcej, który będzie prowadził zajęcia.

fot.mat.prasowe

Jak zapowiada rzecznik lecznicy Łukasz Majewski – będzie na Tysiącleciu również część diagnostyczna z zakresu badań ultrasonograficznych, pojawi się spirometria, czyli badania układu oddechowego oraz konsultacje specjalistyczne dla małych pacjentów…

Łukasz Majewski: Jeżeli chodzi o tę część diagnostyczną, to m.in. w niej będą się odbywały testy alergologiczne dzieciaków, które przebywają na oddziale. Także już przygotowujemy kolejne badania, które będą mogły się znaleźć w tej części diagnostycznej. Na razie trwają prace remontowe. Staramy się, żeby ten oddziału był jak najbardziej przyjazny dzieciakom. Pojawiają się obrazki na ścianach, które przygotowuje jedna z pań doktor, które pracują na oddziale, co też jest takim ewenementem. Nie przyjechali do nas plastycy z zewnątrz, tylko własnymi siłami, naprawdę profesjonalnie, plastycznie to wygląda.

Pediatria na PCK

fot.mat.prasowe

Ściany oddziału pediatrycznego w kolorowe malunki dla dzieci ozdobiła lek. med. Anna Błaszczyk, rezydentka szpitala. Jak mówi rzecznik Łukasz Majewski, dotąd pacjenci, którzy oczekiwali wraz z rodzicami na badania, musieli przebywać w oddziałowej świetlicy, co miało na celu odizolowanie ich ze względów bezpieczeństwa od dzieci przyjętych na oddział. Teraz będzie temu służyć właśnie część dzienna. Otwarcie planowane jest w lipcu tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj