Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Październik jest miesiącem edukacji w PKP i działa na rzecz bezpieczeństwa

Facebook Twitter

W tych dniach Polskie Linie Kolejowe, zwiększają swoje działania na rzecz bezpieczeństwa na torach, a szczególnie na przejazdach kolejowo-drogowych. Kolejarze pojawiają się też w częstochowskich przedszkolach i podstawówkach.

W tym roku przeprowadzili w Częstochowie już 17 prelekcji:

Mirosław Siemieniec: Październik jest miesiącem przeznaczonym na dodatkowe spotkania edukacyjne. W tym miesiącu kolejarze rozpoczęli akcję cyklu spotkań dla dzieci i młodzieży, który dotyczy bezpieczeństwa na przejazdach. Ambasadorzy bezpieczeństwa oraz funkcjonariusze SOK organizują w szkołach prelekcje i w atrakcyjnej formie przekazują podstawową wiedzę, aby jak najlepiej zapobiegać niebezpiecznym zdarzeniom na torach.

– mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. Podczas takich zajęć już najmłodsi dowiadują się nie tylko jak bezpiecznie pokonać torowisko. Również o tym jak powiadamiać o groźnych sytuacjach służby oraz gdzie znajdą przydatne informacje:

Mirosław Siemieniec: Podczas prelekcji kolejarze przypominają o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach ale także na terenach kolejowych. Dzieci poznają te zasady zarówno poprzez gry jak i zabawy czy konkursy. Nauczyciele oraz uczniowie mogą korzystać z materiałów edukacyjnych w formie gier interaktywnych, ciekawostek ale także mogą wykorzystywać aplikacje mobilne. Taka forma aktywuje również rodziców, którzy mogą się włączyć w uzupełnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

To przydatne szkolenia dla uczniów, ale i ich rodzin, dodaje Mirosław Siemieniec, rzecznik w PKP. Pamiętajmy wszyscy: żółte naklejki na przejazdach kolejowych posiadają trzy numery: indywidualny numer przejazdu, numer alarmowy 112, oraz numer do służb technicznych kolei. Tutaj można zgłosić wszelkie zauważone nieprawidłowości i awarie na przejazdach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024