Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Paweł Stępniewski trzeci w biegu na skocznię w Wiśle!!!

Facebook Twitter

Paweł Stępniewski z brązem. Nasz redakcyjny kolega zajął trzecie miejsce w biegu dziennikarzy na skocznię w Wiśle. Był trzeci w stawce około 30 dziennikarzy z całej Polski. Przed Pawłem był redaktor Przeglądu Sportowego, a pierwsze miejsce zajął dziennikarz Polsat News.

Bieg dziennikarzy był częścią zawodów Barbarian Race, w weekend (3-4.09) na skoczni im. Adama Małysza w Malince o miano najszybszych i najsprawniejszych rywalizowali biegacze z najróżniejszych krajów. Mistrzostwa dziennikarzy odbyły się po raz pierwszy.

Paweł Stępniewski: W skrócie do pokonania 250 metrów na szczyt skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Z dołu na górę.

Skocznia to nawet 35 stopni nachylenia, na zeskoku była rozciągnięta specjalna siatka, umożliwiająca poruszanie się po tak dużej stromiźnie.

Paweł Stępniewski: Miałem czas niecałe 6 minut na górę, zwycięzca był chyba kilkanaście sekund szybszy ode mnie. Ciekawostka – zawodnicy z V Otwartych Mistrzostw w Bieganiu na Skocznię, mówiąc o wszystkich zawodnikach, którzy w ramach tego wydarzenia brali udział od samego rana w sobotę, potrafili pokonać skocznię w mniej niż 4 minuty. Tym, którzy rekreacyjnie podchodzili do takich zawodów, zajmowało nawet kilkanaście minut. Bardzo duży wysiłek.

Oprócz mistrzostw dziennikarzy, w tym roku osobną kategorią była walka o tytuł najszybszego spośród mieszkańców Wisły. Wynika wliczone zostaną w klasyfikację rozgrywanej w roku 2022, z okazji 60-lecia nadania Wiśle praw miejskich, Wiślańskiej Spartakiady Dolin.

Skocznia była tylko jedną z przeszkód dla uczestników biegów głównych, czyli Barbarian Opener w sobotnie przedpołudnie oraz Barbarian Race w niedzielę. W tym roku zawody w Wiśle, jako pierwsze z biegów przeszkodowych w Polsce, znalazły się w cyklu World Series, gdzie zwycięzcy otrzymują przepustkę do udziału w Pucharze Świata.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj