Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Patrole rowerowe częstochowskiej policji przez całe lato w parkach i na terenach zielonych

Facebook Twitter

Słoneczna aura sprzyja rowerzystom, dlatego coraz więcej miłośników jednośladów możemy spotkać na naszych ulicach. Dla bezpieczeństwa również rowerowe policyjne patrole kursują po Częstochowie.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Mundurowi na dwóch kółkach pojawiają się tam, gdzie trudno jest dojechać radiowozem np. do częstochowskich parków:

Sabina Chyra – Giereś: Dysponujemy 4 rowerami. Korzystają z nich głównie dzielnicowi z Komisariatu II i VI Policji w Częstochowie. Mundur takiego policjanta, który wyjeżdża w rejon rowerem różni się od tego, do którego przywykliśmy na co dzień. Policjant ubrany jest w białą polówkę, krótkie granatowe spodenki i obuwie sportowe, na głowie ma kask. Każdy policyjny rowerzysta wygląda tak samo. Policjant na rowerze jest w stanie dotrzeć w miejsca, gdzie policyjny radiowóz już nie wjedzie, poza tym dotrze tam szybciej niż mundurowy patrol pieszy

– informuje Sabina Chyra – Giereś, oficer prasowy częstochowskiej komendy. Patrole rowerowe, to działania prewencyjne, ale nie tylko: pilnują bezpieczeństwa, zwracają uwagę na zakłócanie porządku czy inne popełniane wykroczenia:

Sabina Chyra – Giereś: Będą zwracali uwagę na osoby, które naruszają przepisy prawa, czyli takie, które zakłócają porządek publiczny, spożywają alkohol w miejscach niedozwolonych lub zaśmiecają miejsca publiczne, zwrócą też uwagę na innych rowerzystów i pieszych po to, by każdy bezpiecznie dotarł do celu. Służba pełniona w ten sposób na pewno przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach oraz miejscach, w których przebywają mieszkańcy.

Częstochowscy policjanci będą pełnić patrole rowerowe, co najmniej do końca wakacji

– dodaje podkom. Sabina Chyra-Giereś.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj