Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Partnerstwo na rzecz społeczności lokalnej – Stare Miasto prężnie działa. Dokumentuje swoje działania na wystawie

Facebook Twitter

Partnerstwo planuje też nowe przedsięwzięcia na 2020 rok. W siedzibie przy ul. Krakowskiej można obejrzeć już nową, fotograficzną wystawę z ostatnich dokonań na rzecz mieszkańców dzielnicy.

Mówi Anna Klim-Jawroska, która poleca wystawę po ostatniej edycji „Mikołaja z ul. Krakowskiej”:

Staramy się rozwijać różne pasje i tak jak dbamy o młodzież w naszych świetlicach, dbamy też o pasje mieszkańców dzielnicy Stare Miasto i całej Częstochowy. W galerii pasji, która znajduje się przy ulicy Krakowskiej 34, można oglądać nowe prace. Tym razem zapraszamy do oglądania wystawy fotograficznej, która poświęcona jest partnerstwu na rzecz aktywności lokalnej „Stare Miasto – nowe życie”. Inicjujące nowe działania, podsumowujące to, co było w zeszłym roku, a fotografie przedstawiają tak naprawdę działania. Partnerstwo jest swego rodzaju kolektywem, współpracą wielu osób i instytucji.

Partnerstwo, które aktywizuje dzieci, młodzież i pozostałych mieszkańców Starego Miasta, już przygotowuje swoje sztandarowe wydarzenia do realizacji w najbliższych miesiącach.

To co widzimy na fotografii, to był „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”, który zawsze widzimy pięknie i kolorowo na scenie, widzimy cały nasz wysiłek zwieńczony, a żeby to powstało musi być rzesza ludzi, zaplecza dbających o to, aby ten efekt finalny był jak najlepszy. Jest wydarzeniem ulotnym, ale też bardzo mocno planowanym. Mimo, że odbywa się w grudniu, my planujemy sobie zakres pracy już na początku roku (…). Zastanawiamy się jakie mają powstać stroje, jaki będzie motyw przewodni i w jaki sposób będziemy chcieli pokazać główną ideę. Okazuje się, że partnerstwo jest bardzo ambitnym działaniem.

Wystawa fotograficzna jest ogólnodostępna przy Krakowskiej 34. Do uczestnictwa wydarzeniach w ramach partnerstwa na rzecz społeczności lokalnej, zachęcała Anna Klim-Jaworska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj