Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park Wodny po miesiącu działania. Są już pierwsze statystyki odwiedzin – frekwencja duża czy mała?

Facebook Twitter

Częstochowski park wodny przyciąga mieszkańców czy nieszczególnie? Sprawdziliśmy statystyki odwiedzin nowego obiektu otwartego miesiąc temu, którymi podzielił się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wiemy, że latami czekaliśmy w mieście na park wodny, czy teraz są powody do zadowolenia z frekwencji?

Od początku września już około 10 tysięcy gości skorzystało z nowych atrakcji Parku Wodnego Częstochowa. Rodzinnie pojawiamy się przy ul. Dekabrystów głównie późnym popołudniem, a najchętniej mieszkańcy odwiedzają go w weekendy, wtedy też notowano rekordową frekwencję.

Nowy obiekt został otwarty 4 września i do 28 września skorzystało z niego ponad 8,2 tys. wyłącznie z części basenowej, a ponad 1,8 tys. – także z nowoczesnego saunarium. Zdaniem kierownictwa mimo stanu epidemii i pewnych ograniczeń frekwencji, bo park może wypełnić się gośćmi tylko w 75%, wciąż można z niego korzystać komfortowo. Udaje się uniknąć kolejek, oczekiwania dłuższego na korzystanie z atrakcji czy braków miejsc.

Wiadomo, że najmniejszy ruch panuje w dni powszednie do godzin popołudniowych. Samorząd liczy, że statystyki odwiedzin będą lepsze jeszcze jesienią i zimą, gdy pogoda ogranicza większą aktywność na zewnątrz. Wtedy Park Wodny może przeżywać prawdziwe oblężenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj