Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park wodny na razie bez personelu. Czy miasto wie kiedy go otworzy?

Facebook Twitter

Pierwsze trzy kryte pływalnie ponownie mają otworzyć się na klientów 1 czerwca. Częstochowianie czekają jednak na możliwość skorzystania z parku wodnego. Jest gotowy od ubiegłego roku, ale jego jesienne otwarcie uniemożliwiła pandemia.

Kiedy będzie zielone światło dla tego nowopowstałego obiektu?

Jeżeli chodzi o park wodny, najnowsze regulacje także dają perspektywę uruchomienia tego typu obiektów. Natomiast miasto będzie zmierzać do tego, aby nowy park wodny był wkrótce dostępny dla mieszkanek i mieszkańców, o ile rozwój sytuacji epidemicznej i decyzje rządu na to pozwolą.

Jak wyjaśnia Włodzimierz Tutaj, rzecznik w urzędzie miasta, na potrzeby działalności parku wodnego potrzebny będzie jeszcze nabór pracowników. Kadry do obsługi dotąd z przyczyn ekonomicznych nie zatrudniono. W ostatnich miesiącach gotowy aquapark jedynie czekał na decyzje ministerialne:

Trzeba pamiętać, że mimo iż sam nowy park wodny w Częstochowie jest już od pewnego czasu technicznie gotowy do działania, niezbędne będą teraz nie tylko badania wody, ale także nabór pracowników, którego do tej pory MOSiR nie dokonywał z uwagi na niemożliwość startu parku w czasie pandemii. Zatrudnianie pracowników do obsługi parku w sytuacji przedłużonego lockdownu tej branży i niepewności co do momentu  uruchomienia obiektu byłoby nieracjonalne i niegospodarne także biorąc pod uwagę obecną niełatwą sytuację finansową całego miasta.

Dokładnej daty otwarcia aquaparku w Częstochowie, władze miasta na razie nie podają.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022