Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park Wodny już działa. Zaprasza przez cały tydzień i kusi atrakcjami rodzinnymi

Facebook Twitter

Na rodzinną możliwość pływania i zabaw w wodzie czekaliśmy od bardzo dawna. Zbudowany przez miasto aquapark przy ul. Dekabrystów zaczął wreszcie działać.

Przypomnijmy, że Park Wodny Częstochowa ukończono w październiku ubiegłego roku, ale wcześniejszemu otwarciu przeszkodziła pandemia:

Na lustro wody składają się takie atrakcje jak: Leniwa Rzeka, basen rekreacyjno-sportowy, gdzie w tym momencie jest rozłożony tor przeszkód, który na pewno sprawi dużą frajdę dzieciom, jak i dorosłym. Mamy tutaj leżanki do masażu, przeciwprądy wodne, gejzer, brodzik dla dzieci z różnymi atrakcjami. Ciekawym rozwiązaniem jest jacuzzi dla rodziców, którzy będą mieli swoje dzieci na oku, a jednocześnie będą mogli w komfortowych warunkach skorzystać z jacuzzi, zrelaksować się czuwając nad bezpieczeństwem. Dodatkowe bezpieczeństwo będzie zapewniał też ratownik.

– po obiekcie oprowadzał nas dyrektor Miłosz Przybylik. Na miejscu zastosowano sporo nowoczesnych rozwiązań, obok atrakcji parku wodnego odrębną częścią, która zaprasza bywalców jest rozbudowane saunarium czy część gastronomiczna. Przede wszystkim kuszą jednak rodzinne niespodzianki:

Mamy zjeżdżalnię rodzinną oraz dwie zjeżdżalnie typu Anakonda. Jedna jest 90-metrowa, druga 120-metrowa. Zjeżdżalnie są multimedialne, czyli są podświetlane, są z melodią i mają dodatkowo pomiar czasu, jak również rekord dnia. Za nami znajduje się kula z Wave Balls, to jest kula do wytwarzania sztucznej fali. Posiada ona różne programy – od delikatnego falowania, gdzie ludzie mogą relaksować się na materacach, aż do programu, który się nazywa Rodeo, amplituda fal może być aż 1,7 metra.

Jak mówi kierujący nowym parkiem wodnym Miłosz Przybylik, wśród najciekawszych miejsc jest też tor przeszkód dla najmłodszych, dzieci mogą z niego korzystać głównie w weekendy. Park będzie otwarty przez cały tydzień od 10.00 do 22.00.

Wnętrze parku wodnego zobaczycie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022