Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park Wodny do konserwacji i czyszczenia. Będzie zamknięty od 16 do 31 maja

Facebook Twitter

Częstochowski Aquapark będzie zamknięty w drugiej połowie maja, informuje MOSiR. W tym czasie zostanie wypompowana woda oraz zostanie oczyszczony cały obiekt, łącznie z nieckami basenowymi.

fot czestochowa.pl

To rutynowe działanie zapewnia magistrat, a bywalcy będą musieli odczekać dwa tygodnie:

Tego rodzaju obiekty, czyli wszelkiego rodzaju pływalnie wymagają od czadu do czasu konserwacji, drobnych napraw, zwłaszcza niecki tych obiektów. Nie da się tego inaczej zrobić niż wypuszczając wodę. To jest jedyny powód, dla którego przez dwa tygodnie nasz park wodny będzie nieczynny

– informował nas Aleksander Wierny – naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu. Są też kolejne dwa powody krótkiej przerwy w działalności parku wodnego. Ważne są bowiem zbliżające się terminy, zatem liczy się czas:

Te prace są też tak zaplanowane, żeby po pierwsze zdążyć z ponownym otwarciem Aquaparku na 1 czerwca, bo to będzie Dzień Dziecka i na pewno wielu najmłodszych będzie chciało skorzystać. Również w czerwcu będzie otwarty sąsiadujący z Parkiem Wodnym basen na otwartym powietrzu. Te dwa baseny Park Wodny i otwarty basen z założenia mają tworzyć kompleks, z którego w pełni będą mogli korzystać wszyscy wtedy, kiedy zrobi się ciepło, czyli od czerwca.

Przypomnijmy otwarcie letniej pływalni miasto planuje od 18 czerwca. Z kolei Park Wodny Częstochowa spełnia obecne normy sanitarne. Potrzebne są drobne prace konserwatorskie i naprawcze:

Nie ma żadnych innych przyczyn, poza tym, że takie obiekty od czasu do czasu trzeba zamknąć, wyczyścić, przeprowadzić drobne prace naprawcze. Nie było tam interwencji sanepidu ani nikogo innego. Podobnie będzie np. na basenie przy ul. Niepodległości, tyle że w lipcu. Jego również na jakiś czas zamkniemy, wyczyścimy nieckę, będą tam drobne remonty, drobne roboty konserwacyjne. Nie wymaga ich obiekt przy Liceum Sienkiewicza w Alejach i w tym roku nie będzie zamykany. To są jedyne powody – czysto-techniczne, żadnego zagrożenia tam nie ma

– dodaje naczelnik Aleksander Wierny z częstochowskiego magistratu. Przerwa technologiczna w obiekcie przy Dekabrystów potrwa od 16 do 31 maja.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2022