Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Park Osiedlowy przy ul. Bialskiej na Parkitce jest już gotowy. Jak Wam się podoba to miejsce?

Facebook Twitter

Park osiedlowy na Parkitce jest już po metamorfozie. Zakończyła się rozbudowa i rewitalizacja miejsca zabaw oraz wypoczynku znajdującego się przy ul. Bialskiej. Dzięki przeprowadzonym pracom, najmłodsi mogą cieszyć się z nowych urządzeń do zabawy. Zamontowano też nowe ławki, kosze na śmieci i leżaki parkowe.

fot. czestochowa.pl

Ponadto wśród bloków przy ul. Bialskiej pojawiło się miejsce przeznaczone do grillowania, gdzie zamontowano stałe palenisko. O remont parku osiedlowego zabiegali sami częstochowianie. Inwestycja jest jednym ze zwycięskich projektów poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego, a jej koszt wyniósł ok. 180 tys. złotych. Dodam jeszcze, że wykonawca prac wybrany w przetargu zanotował spore opóźnienie w realizacji zamówienia, które tłumaczył m.in. problemami w związku z pandemią oraz trudnościami w dostawach, ale ostatecznie rozbudowę parku udało się teraz zakończyć.

czestochowa.pl

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku w parku przy osiedlu Parkitka zawisły nowe budki lęgowe dla ptaków – także w ramach zadania z budżetu obywatelskiego. Park o powierzchni 1,8 ha, po uregulowaniu wszystkich kwestii własnościowych w 2017 r., jest już w całości prawomocną własnością miasta.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj