Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Para Postaci Literackich już dzisiaj (24.04.)

Facebook Twitter

Każdy chętny może dziś przebrać się za ulubioną postać i zaprezentować się w IX Paradzie Postaci Literackich. We wtorek (24.04.) od 10.00 kilkuset uczestników z częstochowskich szkół przejdzie w barwnym korowodzie z III Alei na finał akcji na Placu Biegańskiego.

Parada przygotowywana jest w związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który świętujemy również w naszym mieście.

Mówi Anna Hiller z Biblioteki Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia WOM w Częstochowie. Dzieci i młodzież w paradzie przemaszeruje głównym traktem miasta III Aleją NMP startując w rejonie Parku Jasnogórskiego. Przy okazji zostaną rozstrzygnięte dwa konkursy, w tym na najbardziej wyjątkowy kostium postaci literackiej. Pokazać się może każdy…

Zachęca Anna Hiller z częstochowskiego WOM-u z którą rozmawiał Mariusz Osyra. Organizatorzy zapowiadają że wybiorą najpiękniejszą postać literacką ale i najciekawszy transparent promujący czytanie. Główną ideą jest oczywiście zachęcanie do sięgania po książki oraz korzystanie z bibliotek. Finał na Placu Biegańskiego planowany jest do godz. 12.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj