Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pandemia w odwrocie, a komisja orzekająca o niepełnosprawności nadal zaocznie. Czy to prawidłowe? [Interwencja Radia Jura]

Facebook Twitter

Od ponad dwóch lat wciąż w warunkach pandemicznych działa Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Częstochowie. Oznacza to, że nie trzeba pojawiać się na miejscu, a na złożony wniosek listownie otrzymujemy odpowiedź z orzeczeniem. Nie zawsze wydawane orzeczenia są zbieżne z zaleceniami specjalistów.

Z taką sprawą zwróciła się do nas jedna z matek.

Komisja orzekająca powinna zbadać dziecko z niepełnosprawnością przed wydaniem orzeczenia, ale równie ważna jest przedstawiona dokumentacja

– mówi naczelnik Wydziału Zdrowia w Częstochowie. Z powodu pandemii praca zespołu i jego orzekanie odbywa się zaocznie:

– wyjaśnia Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia. Nasza słuchaczka sugeruje, że w dobie pandemii orzekanie może być zakłócone, a opiekunów pozbawia np. dodatków pielęgnacyjnych:

– dodaje słuchaczka Radia Jura. Od każdego orzeczenia można się odwołać, w razie wątpliwości warto to zrobić. Zdarzają się pomyłki, które może skorygować też powiatowy zespół lekarzy orzeczników w Częstochowie.

– dodaje Grażyna Stramska-Świerczyńska, naczelnik Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miasta Częstochowa. Powiatowy zespół orzekający pracuje u nas podobnie jak w innych miastach, kiedy wróci do normalnej działalności? Do tematu będziemy jeszcze wracać.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj