Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pandemia w natarciu, a jednak staramy się od niej uciec w inne części świata. Egzotyczne kierunki zyskują na popularności

Facebook Twitter

Pandemia w natarciu, a jednak staramy się od niej uciec w inne części świata. Część z kierunków turystycznych zyskała ogromną popularność, mieszkańcy regionu planują też odległe w terminach urlopy licząc na poprawę sytuacji.

fot. materiał prasowy

Lotniczy przewoźnicy też zapewniają oczekiwaną ofertę, na koniec roku nowe egzotyczne połączenia ruszą z Pyrzowic.

Rośnie siatka dalekodystansowych, bezpośrednich połączeń czarterowych z Katowice Airport – wakacje na Malediwach z wylotem z pyrzowickiego lotniska, połączenie wystartuje 3 listopada i realizowane bedzie raz w tygodniu do 5 kwietnia 2022. Kierunek obsługiwany będzie największym samolotem we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT, tj. szerokokadłubowym Boeingiem 787.

Jak mówi Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska, zainteresowanie takimi przelotami wzrosło. Do obsługiwanej listy dopisywane są więc nowe bezpośrednie połączenia na dalekich dystansach. Na Malediwy samoloty mają kursować raz w tygodniu.

Linia zabiera na pokład 294 pasażerów. Malediwy to już czwarty bezpośredni dalekodystansowy kierunek, który pojawił się w tym roku w siatce połączeń pyrzowickiego lotniska. Na przełomie lutego i marca wystartowały trasy do Cancun w Meksyku oraz Puerto Plate i Punta Cany na Dominikanie. Warto podkreślić, że Katowice Airport to aktualnie jedyne polskie lotnisko regionalne, które posiada bezpośrednie dalekodystansowe trasy czarterowe

– dodaje rzecznik regionalnego lotniska w Pyrzowicach – Piotr Adamczyk.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj