Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pandemia stale daje się we znaki biznesowi, kulturze czy gastronomii

Facebook Twitter

W Częstochowie Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej pomaga, zapewniając fundusze na rozwój organizacji pozarządowych, spółdzielni czy stowarzyszeń.

fot. fernando zhiminaicela/ Pixabay

Pełnią ważne funkcje w naszym mieście, podkreśla kierujący pracami JOWES Artur Szmaciarski.

Jednym z naszych najważniejszych zadań jest też tworzenie miejsc pracy w tzw. przedsiębiorstwach społecznych, czy organizacjach społecznych, które oferują również na rynku produkty lub usługi. W subregionie północnym województwa śląskiego jest bardzo dużo takich przedsiębiorstw, które zatrudniają osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Warto zwrócić uwagę na te podmioty, szczególnie w obecnych czasach.

Jurajski ośrodek szczególnie w niepewnych czasach pandemii stara się pomagać np. osobom niepełnosprawnym czy ubogim. Prowadzi też nabory do nowych programów, zapewnia też doradztwo we wnioskach dla organizacji społecznych…

W ramach zysków z działalności odgrywają również bardzo ważną rolę społeczną. W ramach wsparcia przedsiębiorstw społecznych realizujemy różnego rodzaju projekty jak KLASTER Biznes i Ekonomia społeczna, współpraca z uczelniami wyższymi w Częstochowie oraz spotkania sieciujące i konferencje. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej jak zacząć własne działania społeczne zapraszamy do nas.

Dodaje Artur Szmaciarski. O bieżących działaniach ośrodek szeroko informuje w mediach społecznościowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021