Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pamiętajmy o psach i kotach podczas sezonu urlopowego. Nie zostawiajmy ich w zamkniętym samochodzie

Facebook Twitter

Dużymi krokami zbliża się sezon urlopowy. Planując wypoczynek trzeba też pomyśleć o psach czy kotach, które chcemy zabrać w podróż. Dlatego zaglądamy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej po parę porad.

fot. Pixabay

Jak transportować czworonogi podczas wyjazdu wakacyjnego?

Marta Pasieka: Wiadomo, że zwierzęta mniejsze, czyli koty i mniejsze psy możemy przewozić w transporterach, możemy psom założyć szelki. Jeżeli posiadamy większe auto i większego psa, to warto zaopatrzyć się w klatkę kennelową, która umożliwi bezpieczny transport zwierzęcia z jednego miejsca do drugiego. Oczywiście pamiętamy o postojach, podczas których zwierzę poimy, prostujemy kości i musimy się trochę poruszać

– tłumaczy Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska. Jak dodaje, wielu przewoźników oferuje już transport zwierząt, są też firmy które specjalizują się w takich usługach. Jeżeli jedziemy własnym samochodem, w mocy pozostaje coroczny apel – nie zostawiajmy psa w zamkniętym samochodzie, nawet na krótką chwilę:

Daniel Zych: W przypadku gdy widzimy, że życie czworonoga jest zagrożone, możemy wybić szybę w pojeździe nie czekając na pomoc służb. Nie będziemy wówczas pociągnięci do odpowiedzialności za zniszczone mienie. Nie doprowadzajmy do takich sytuacji. Często tacy właściciele tłumaczą się „przecież to tylko chwila”, „szybkie zakupy”, „sprawa do załatwienia”, ale nawet samochód, który stoi w cieniu, nie mówiąc już o tym zostawionym w pełnym słońcu, zmienia się bardzo szybko w piekarnik. Już kilka minut w rozgrzanym aucie wystarczy, by u zwierzęcia doszło do odwodnienia czy przegrzania.

Przed nami letnie dni, dlatego o tych zasadach przypominał Daniel Zych z Komendy Miejskiej Policji.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024