Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pacjent który uciekł z oddziału zakaźnego częstochowskiego szpitala został odnaleziony

Facebook Twitter

Pacjent, który oddalił się z oddziału zakaźnego częstochowskiego szpitala przy ul. PCK już odnaleziony. Został odizolowany i przewieziony specjalną karetką na szpitalny oddział w Bytomiu, poinformowały służby sanitarne.

Chodzi o mężczyznę z podejrzeniem koronawirusa, który samowolnie opuścił wojewódzką lecznicę. W tej sprawie wczoraj wieczorem interweniowała częstochowska policja.

Otrzymaliśmy dyspozycję by sprawdzić adres zamieszkania jednego z mieszkańców powiatu częstochowskiego, czy przebywa w miejscu zamieszkania. Policjanci udali się na miejsce, sprawdzili je, zastali mężczyznę oraz zostały wszczęte odpowiednie procedury, którymi zajmuje się już koordynator z sanepidu

– mówi Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskiej komendy. Mężczyzna został odnaleziony przez policję w Siedlcu koło Mstowa i przekazany służbom sanitarnym. O oddaleniu się chorego z podejrzeniem koronawirusa informował nas dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. W naszym mieście na razie nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia wirusem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024