Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ozonatory też w szkołach? Niewykluczone…

Facebook Twitter

Ozonatory na razie trafiają do miejskich przedszkoli, chociaż niewykluczone, że pojawią się i w innych placówkach oświaty. Jeżeli przydadzą się do walki z koronawirusem, mogą być w nie wyposażone też szkoły, zapewnia Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

fot. olegschedrin0 / pixabay.com

Urządzenia dla przedszkoli kupił też m.in kłobucki samorząd.

W placówkach szkolnych z uwagi na większą rotację młodzieży w salach, póki co zakupu ozonatorów nie planujemy, choć i takich ewentualności nie wykluczamy. Tak jak dyrektorów naszych placówek oświatowych, tak również słuchaczy radia, czyli rodziców i rodziny dzieci uczęszczających do szkół, przedszkoli i żłobków zapewniam, że miasto cały czas będzie systematycznie wspierać te placówki a w razie zwiększonych potrzeb przekaże dodatkowe wyposażenie do walki z koronawirusem. 

– mówi naczelnik Rafał Kusal. Jak Wydział Zarządzania Kryzysowego jest przygotowany na najbliższe miesiące walki z wirusem? Ma przede wszystkim zabezpieczone zapasy środków ochrony, które na bieżąco uzupełnia. Wyposaża w nie szkoły, urzędy czy straż miejską…

Mamy zabezpieczone w magazynach duże ilości płynów, to jest ponad 20 tys. litrów, dodatkowo maseczki ponad 100 tys. sztuk oraz rękawiczki – prawie 800 tys. sztuk oraz innego rodzaju wyposażenie, które jest niezbędne do walki z koronawirusem. Cały czas również dokonujemy zakupów w celu właściwego zabezpieczenia dla mieszkańców oraz ciągłości funkcjonowania służb miejskich. 

– mówił nam Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj