Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Otwarta dyskusja nad zagospodarowaniem Placu Biegańskiego. To już dziś w Urzędzie Miasta o 14.00

Facebook Twitter

To już dziś - otwarta dyskusja nad zagospodarowaniem przestrzennym centrum miasta. Miejska Pracownia Planistyczno-Urbanistyczna zaplanowała spotkanie, które będzie dyskusją publiczną nad rozwiązaniami dotyczącymi miejscowego planu dla Śródmieścia.

Plac Biegańskiego
fot. Jolanta Urbańska

Miasto organizuje po wyłożeniu planów zagospodarowania przestrzennego spotkania i dyskusje, ale do udziału w nim zachęca m.in. Stowarzyszenie Architektów Polskich z oddziałem w Częstochowie. Kilka lat temu organizowane były spotkania w ramach warsztatów „Zaprojektuj sobie miasto” podczas działań realizowanych przez zespół Centrum Promocji Młodych oraz architektów SARP. Na rozmowy o Placu Biegańskiego poświęcono dużo czasu, były aż trzy takie spotkania. Dotyczyły budynków, przestrzeni placu, czy nawet zarzuconych planów parkingu podziemnego.

Podobno miasto dojrzewa do podjęcia dyskusji i poważnych rozmów o przyszłości głównego placu w mieście. Radni sugerowali trwałe zazielenienie płyty, o czym już informowaliśmy.

Spotkajmy się i rozmawiajmy, zachęca częstochowski SARP

Stowarzyszenie Architektów Polskich chce wciągnąć mieszkańców w dyskusję nad wspólną przestrzenią w mieście. Będzie można wypowiedzieć się czy wyrazić sprzeciw wobec przyjętych w projekcie planu rozwiązań.

To już dziś (17.02.) o godz. 14:00 w sali 108 Urzędu Miasta Częstochowy

Plac Biegańskiego

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024