Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Otwarcie sezonu kajakowego. Gmina Mstów przygotowuje się na majówkę

Facebook Twitter

Gmina Mstów już od maja chce zaprosić wszystkich sympatyków turystyki kajakowej. Sezon rusza z obostrzeniami wymuszonymi pandemią i po długim okresie zimowym.

Będzie można poznać uroki Warty z innej perspektywy:

Aktywność na świeżym powietrzu, na otwartej przestrzeni, to jest rozwiązanie na okoliczności, w których przyszło nam żyć. Jak najbardziej wpisuje się tutaj dobrze turystyka kajakowa na naszych pięknych rzekach.

Mariusz Osyra: Ta turystyka kajakowa w pandemii sobie poradzi?

Jestem optymistą. Zwłaszcza w tej formie indywidualnej będziemy mogli spędzać czas na świeżym powietrzu, bez ograniczeń czasowych, jedynie mogą wchodzić tutaj ograniczenia dla spływów dużych, zorganizowanych.

Mariusz Osyra: Majówkę w kajakach można już planować?

Myślę, że tak. Zwłaszcza na Warcie, na Mirowskim Przełomie Warty. Zapraszamy serdecznie do Gminy Mstów.

Michał Wanot przypomina, że na terenie tej gminy znajduje się jeden z najpiękniejszych odcinków rzeki Warty, z symbolem Mstowa – Skałą Miłości na wodnej trasie. To aktywność dla każdego, wystarczy podstawowe przygotowanie:

Generalnie tak jak w każdej aktywności trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Każdy uczestnik spływu otrzymuje kamizelkę asekuracyjną również z instruktażem, co robić w sytuacjach, które mogą nas na trasie spotkać. Głównym punktem jest wybór odpowiedniej trasy. Na pewno będzie można dopasować trasę do umiejętności uczestników i możemy w naszej okolicy Częstochowy znaleźć trasy zarówno dla miłośników mocnych wrażeń i przygód, jak również dla rodzin z dziećmi

– z Michałem Wanotem o zbliżającym się tegorocznym sezonie na kajaki, rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2022