Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oto zawody, w których brakuje rąk do pracy w Częstochowie [MATERIAŁ PARTNERA]

Facebook Twitter

Szukasz pracy w Częstochowie? Masz szczęście, bo ofert nie brakuje. Zobacz, które branże rekrutują najintensywniej i gdzie możesz liczyć na naprawdę wysokie zarobki.

Kierowca samochodów ciężarowych

Firmy spedycyjne oferują bardzo wysokie wynagrodzenie kierowcom, którzy mają prawo jazdy kategorii C + E. W grę wchodzi zarówno praca w Częstochowie, całej Polsce, jak i na trasach międzynarodowych. Trzeba liczyć się z koniecznością pracy w weekendy, w godzinach nocnych oraz z w święta. W zamian można liczyć na zarobki rzędu kilku tysięcy Euro.

Przedstawiciel handlowy w różnych branżach

Częstochowa boryka się także z brakiem przedstawicieli handlowych. Tu na zatrudnienie mogą liczyć osoby otwarte, pewne siebie, łatwo nawiązujące kontakty i zorientowane na sukces. Praca polega głównie na pozyskiwaniu nowych klientów zdalnie, telefonicznie lub w kontaktach bezpośrednich.

Większość przedstawicieli handlowych ma nienormowany czas pracy, a zarobki są bezpośrednio powiązane z efektami. System prowizyjny gwarantuje duże wynagrodzenia. Najlepsi w tym zawodzie zarabiają kilkanaście tysięcy miesięczni.

Pracownicy produkcyjni i operatorzy maszyn produkcyjnych

Spowodowany pandemią koronawirusa odpływ siły roboczej zza wschodniej granicy sprawił, że w Częstochowie bardzo intensywnie poszukiwani są pracownicy produkcyjni oraz operatorzy maszyn produkcyjnych. Praca w systemie zmianowym, nie wymaga specjalistycznego wykształcenia. Mile widziane jest doświadczenie, ale nie jest ono niezbędne. Wiele firm oferuje darmowe szkolenia z obsługi maszyn.Pracownicy produkcyjni mogą liczyć na wynagrodzenie sięgające kilku tysięcy złotych.

Samodzielna księgowa do małych i średnich firm

Coraz więcej firm decyduje się powierzyć księgowość jednej osobie. Do obowiązków samodzielnej księgowej należy wystawianie i księgowanie faktur, tworzenie okresowych raportów, wysyłanie przelewów, obsługa na linii firma – ZUS i US oraz bieżąca dbałość o obieg dokumentów firmowych. W zależności od wielkości firmy, obowiązki mogą się nieco różnić.

Od samodzielnej księgowej oczekuje się znajomości aktualnych przepisów podatkowych, umiejętności zorganizowania sobie pracy, samodyscypliny i znajomości programów księgowych. Atutem będzie wykształcenie wyższe ekonomiczne. Zarobki w tym sektorze sięgają od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Pracownicy budowlani z różnymi specjalizacjami

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości i pojawiające się wciąż nowe inwestycje to dwa najważniejsze powody, dla których branża budowlana stale rekrutuje. Tu potrzebni są pracownicy z różnych specjalizacji, od murarzy, poprzez cieśli, spawaczy, operatorów maszyn budowlanych do monterów różnorakich instalacji.

Branża budowlana została mocno dotknięta ograniczeniem napływu siły roboczej ze Wschodu, stąd tak duże braki w zatrudnieniu. Przekłada się to bezpośrednio na zarobki, ponieważ firmy konkurują między sobą o pracowników.

Pokojowe do hoteli

Branża hotelarska podnosi się po chwilowym zastoju spowodowanym niemożnością prowadzenia działalności i na nowo zatrudnia pracowników. Wielu poprzednich przebranżowiło się i nie chce wracać do hotelarstwa, stąd potrzeby zatrudnienia nowych są bardzo duże i właściciele hoteli dla przyciągnięcia pracowników oferują bardzo atrakcyjne warunki finansowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj