Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszuści w rękach policji

Facebook Twitter

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Częstochowie zatrzymali dwóch oszustów z Krakowa, którzy z pomocą sfałszowanych dokumentów, usiłowali zająć majątek jednej z firm na kwotę 3 milionów złotych. 

Przestępczy proceder trwał prawie 4 miesiące. 21-letni mieszkaniec Krakowa sfałszował dokumenty i podszył się pod prokurenta jednej z firm, mającej siedzibę na terenie powiatu częstochowskiego. Z dokumentów wynikało, że fałszywy prokurent pożyczył w imieniu firmy 3 miliony złotych. Do notariusza poszedł razem z 67-latkiem, który z kolei podszywał się pod wierzyciela. Oszuści przedłożyli sfałszowane dokumenty notariuszowi i na tej podstawie został wydany akt notarialny. W dokumencie tym, fałszywy dłużnik zobowiązał się do poddania egzekucji w razie niewypłacenia swojego zobowiązania wierzycielowi. Mężczyźni złożyli w sądzie wniosek o nadanie aktowi notarialnemu klauzuli natychmiastowej wykonalności. Na tej podstawie została wszczęta egzekucja komornicza i zajęte zostały wierzytelności na rachunku bankowym pokrzywdzonej firmy. Dzięki skutecznej akcji częstochowskiej policji, zajęte przez komornika środki nie trafiły w ręce przestępców i wróciły do właściciela. 21-latek i jego 67-letni wspólnik na 3 miesiące trafili do aresztu.

Jak informuje policja, zatrzymani oszuści nie działali sami. Policja publikuje wizerunek mężczyzny, który towarzyszył im na terenie Krakowa. Mężczyzna na prawym ramieniu posiada tatuaż. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj