Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszuści podają się nawet za strażaków. Reakcja Straży Pożarnej i apel

Facebook Twitter

Kolejne próby oszustwa i wyłudzeń spowodowały, że reaguje Straż Pożarna. To właśnie za mundurowych tej służby podają się oszuści, którzy pukają do drzwi, głównie docierając do osób starszych.

Pamiętajcie, aby wylegitymować taką osobę, aby nie dać się oszukać:

Apelujemy, by przy takich próbach wyłudzenia od przedsiębiorców, instytucji przez osoby podające się za funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej środków pieniężnych, a także próby sprzedaży przez przedsiębiorców handlujących sprzętem przeciwpożarowym, choćby takim jak czujki dymu tlenku węgla z powoływaniem się właśnie na straż pożarną, wskazujemy, że nie prowadzimy publicznych zbiórek pieniędzy na swoje cele statutowe ani nie prosimy o dokonywanie przelewów pieniężnych na konta Straży Pożarnej, nie współpracujemy z podmiotami zajmującymi się sprzedażą sprzętu przeciwpożarowego.

– mówi st. kpt. Kamil Dzwonnik, rzecznik straży w Częstochowie. Osoby wyłudzające podają się za funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, pod pretekstem prowadzenia zbiórek, czy wspierania inicjatyw na różne cele. Strażacy nie pośredniczą w ofertach sprzedaży czujników, a takie sugestie trafiają do mieszkańców:

Nie autoryzuje tego typu sprzedaże, nie daje żadnej rekomendacji co do tego sprzęt dlatego wszelkie próby. Powoływania się autorytet Państwowej Straży Pożarnej, w celu zwiększenia swoich zysków bądź pozyskania środków finansowych są zwyczajnie nielegalne. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w celu weryfikacji należy niezwłocznie skontaktować się z komendą miejską bądź powiadomić policję.
Radio Jura: Zawsze musimy taką osobę wylegitymować.
Poprośmy o dokumenty służbowe, o legitymacje, wskazanie, z której jednostki jest ewentualnie funkcjonariusz, a jeżeli jakiekolwiek podejrzenia się pokażą, niezwłocznie przekażmy tę informację.

– radził rzecznik częstochowskiej straży st. kpt. Kamil Dzwonnik. Rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj