Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszuści bez skrupułów okradają seniorów. Częstochowianka straciła dorobek swojego życia – 100 tys. złotych!!!

Facebook Twitter

78-letnia mieszkanka Częstochowy straciła oszczędności całego życia myśląc, że rozmawia z prawdziwym policjantem. Do seniorki zadzwonił mężczyzna, podając fikcyjne nazwisko, wymyślony numer legitymacji służbowej i adres komendy. Przekazał kobiecie informację o tym, że jej pieniądze, które przechowuje w banku są zagrożone i musi je natychmiast przekazać.

fot. Alicja/ Pixabay

78-latka przez 2 dni dokonała 3 wypłat z konta bankowego, wypłacając łącznie ponad 100 tysięcy złotych. Seniorka działała pod presją czasu. Nie miała chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Za każdym razem pieniądze zostawiała w innym miejscu – najczęściej były to pojemniki na odpady w miejscach publicznych. Tuż po przekazaniu pieniędzy kontakt się urwał, a przestępca zniknął ze wszystkimi oszczędnościami. Miejska Komenda przypomina, prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.

Komenda Miejska Policji ostrzega

Zachowaj ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi, które mogą podszywać się pod krewnych, znajomych, policjantów lub innych urzędników. Funkcjonariusze Policji nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek sum pieniędzy, a telefon od osoby twierdzącej, że jest policjantem, który poleca dokonać wypłaty czy przelewu gotówki w związku z akcja policyjną czy też wypadkiem osoby najbliższej, należy zawsze traktować jako próbę oszustwa. W przypadku otrzymania takiego telefonu zawsze należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer alarmowy 112 sprawdzając czy rozłączyliśmy wcześniejsze połączenie. Apelujemy zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś dzwoni do nich z prośbą o pożyczenie, przekazanie dużej ilości pieniędzy. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.
Seniorze uważaj!
Przez telefon każdy może podawać się za inną osobę! Masz wrażenie, że ktoś chce Cię oszukać? Zakończ połączenie i powiadom o tym policję. Pamiętaj! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź zaciągnięcie kredytu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj