Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oszukał 153 osoby… Oszusta internetowego zatrzymali policjanci z Kłomnic

Facebook Twitter

Oszukał ponad setkę osób z całego kraju, internetowego oszusta ze Szczecina udało się zatrzymać policjantom z Kłomnic. Kryminalni wpadli na trop 27-latka, po tym jak oszukał mieszkankę powiatu częstochowskiego. Mężczyzna wystawiał na sprzedaż głównie skarpety oraz kilka razy telefon, wózek dziecięcy i odzież.

fot. Pixabay

Od września do listopada 2019 roku łącznie oszukał 153 osoby, które zachęcone ofertą wpłacały pieniądze na konto sprzedającego, jednak nigdy nie otrzymały zakupionego towaru. Łącznie oszust wyłudził prawie 13 tys złotych. 27-latek ma już na swoim koncie odsiadkę za oszustwo. Teraz dobrowolnie poddał się karze 3 lat pozbawienia wolności i zobowiązał do naprawienia szkód wyrządzonych pokrzywdzonym.

Policja przypomina

Internauto! Korzystaj z zaufanych sklepów internetowych, które mają pozytywne opinie kupujących. Wybierz kontrahenta, z którym łatwo możesz się skontaktować. Sprzedający w Internecie powinni udzielić konsumentom rzetelnej, prawdziwej i pełnej informacji o istotnych warunkach umowy. Zawsze kiedy masz wątpliwości, poszukaj przedmiotu u innego sprzedawcy.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023