Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oświadczenie władz powiatowych w Częstochowie ws. pomocy dla potencjalnych uchodźców

Facebook Twitter

Jest oświadczenie władz powiatu częstochowskiego w związku z agresją Rosji na Ukrainie. Starosta Częstochowski deklaruje, że powiat jest gotowy do zapewnienia pomocy i wsparcia w ramach solidarności z Ukraińcami, dla uchodźców i ich rodzin.

fot. Pixabay

Możemy spodziewać się fali osób ze wschodu w związku z dużą liczbą obywateli Ukrainy stale podejmujących u nas pracę.

Odbyła się odprawa ścisłego kierownictwa powiatu częstochowskiego. Starosta częstochowski przyjął informację w zakresie zaplecza sprzętowego oraz bazy noclegowej na wypadek pojawienia się fali uchodźców z Ukrainy. Mając świadomość, że wojna dotyka przede wszystkim cywili, już dziś deklarujemy nasze wsparcie dla obywateli ukraińskich. Służby starosty częstochowskiego są w stałej gotowości, pracują i przygotowują szczegółowe plany działania dostosowane do dynamiki sytuacji.

Samorząd potwierdza gotowość zaplecza noclegowego oraz sprzętowego, zapewnia przygotowanie wsparcia dla cywili

– mówi Michał Dzwonnik – z biura prasowego częstochowskiego starostwa. Na bieżąco zareagowali też powiatowi radni, którzy obradowali w czwartek (24.02).

W trakcie sesji rady powiatu częstochowskiego rada poprzez aklamację przyjęła stanowisko wyrażające stanowczy sprzeciw wobec agresji Rosji na Ukrainę. Warto zaznaczyć, że powiat częstochowski od wielu lat prowadzi współpracę zagraniczną z ukraińskimi samorządami

– informował Michał Dzwonnik ze Starostwa Powiatowego w naszym mieście.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024