Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oświadczenie firmy Agronica ws. kompostowni

Facebook Twitter

Prezydent Częstochowy odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla kompostowni, którą chce otworzyć firma Agronica. Jak już informowaliśmy chodzi o instalację do produkcji nawozów organicznych przy ul. Legionów. Teraz potencjalny inwestor wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie. 

fot. https://www.facebook.com/Agronica

Firma w oświadczeniu, którego pełną treść znajdziecie poniżej podkreśla, że dysponuje pozytywnymi opiniami w zakresie planowanej inwestycji. Zostały one wydane przez: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Powiatowy Inspektorat Sanitarny czy Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Śląski Urząd Marszałkowski. Zarząd inwestora zapowiada też kroki prawne i dalsze działania administracyjne, ponieważ ocenia iż wydana decyzja została oparta na manipulacjach i nieprawdziwych tezach. Swoje zarzuty kieruje wobec radnej częstochowskiej Krystyny Stefańskiej, która aktywnie działała od kilku miesięcy aby zatrzymać plany firmy w mieście. Agronica argumentuje, że radna doprowadziła swoimi działaniami do wywołania niczym nieuzasadnionej paniki.

Oczywiście będziemy śledzić dalsze losy dotyczące budowy kompostowni.

Pełna treść oświadczenie firmy:

                                                                                                                                                                                           Częstochowa, 15 września 2022 r.

Oświadczenie Zarządu firmy Agronica

W dniu 7 września 2022 roku Prezydent Miasta Częstochowa odmówił wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Lokalizacja instalacji do produkcji nawozów organicznych na bazie osadów o wydajności 50 000 Mg/rok w Częstochowie przy ul. Legionów na działce o nr ewid.107/16 obręb 221”.
W naszej ocenie decyzja została wydana w oparciu o błędne przesłanki, na bazie nieprawdziwych informacji publikowanych w mediach przez Radną Krystynę Stefańską. Uważamy, że w okresie poprzedzającym wydanie decyzji środowiskowej świadomie podejmowała ona działania, które doprowadziły do zmanipulowania części opinii publicznej. Publikowane przez nią informacje stały w sprzeczności z prezentowanymi przez nas faktami i dokumentami, a także szeregiem pozytywnych opinii wydanych przez upoważnione organy. Należy podkreślić, iż Radna od początku była negatywnie nastawiona do naszej inwestycji. Podejmowane przez nią działania doprowadziły ostatecznie do obranego przez nią celu – niektórzy mieszkańcy Częstochowy, a także część radnych i interesariuszy uwierzyło w prezentowane przez nią kłamstwa. Działania te doprowadziły również do wywołania atmosfery niepokoju i strachu, w rezultacie czego podczas spotkania mieszkańcami w dniu 29 czerwca br. trudno było nam rozwiać pojawiające się wątpliwości.
W związku z tym, że działania prowadzone przez Panią Krystynę Stefańską poważnie nadwyrężyły wizerunek naszej firmy, podjęliśmy decyzję o wkroczeniu na drogę prawną. Nasza kancelaria wystąpiła do Radnej o naprawienie wyrządzonych firmie szkód wizerunkowych oraz usunięcie oczerniających nas informacji. W piśmie przedprocesowym wezwaliśmy ją do zaprzestania dalszego naruszania naszych dóbr osobistych, publikację przeprosin oraz przekazanie darowizny na rzecz hospicjum działającego na terenie miasta. Radna nie usunęła nieprawdziwych informacji, nie zamieściła przeprosin, ani nie zaprzestała swoich działań ukierunkowanych w naszą firmę.
Chcemy podkreślić, że dysponujemy pozytywnymi opiniami w zakresie planowanej przez nas inwestycji, które zostały wydane przez: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Będziemy podejmowali kroki prawne ale także dalsze kroki administracyjne, ponieważ w naszej ocenie wydana decyzja została oparta na manipulacjach i nieprawdziwych tezach, sfabrykowanych przez Radną Krystynę Stefańską, która doprowadziła swoimi działaniami do wywołania niczym nieuzasadnionej paniki.
Zarząd Agronica sp. z o.o.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023