Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostrzegamy: Mróz w nocy do minus 14 stopni

Facebook Twitter

Mróz w nocy według prognoz osiągnie nawet minus 14 stopni. Zimowe ostrzeżenia nabierają więc jeszcze większej mocy. Rozglądajmy się wokół siebie, nie ignorujmy sytuacji gdy ktoś może potrzebować pomocy.

fot. Pixabay

Najpierw śnieżny front, teraz arktyczne powietrze, które da nam się we znaki. Wyż nazwany Julian ma przynieść dokuczliwy chłód, lodowaty wiatr obniży temperaturę jeszcze nawet o 10 stopni. Dlatego pamiętajcie o pożywnym śniadaniu przed wyjściem do pracy czy szkoły, ubraniu na cebulkę i odpowiednio ciepłej czapce. Warto w trakcie mrozu użyć tłustych kremów do twarzy czy rąk.

Pamiętajmy, że warto sprawdzić czy uderzenie mrozu nie jest groźne dla naszych bliskich, sąsiadów i znajomych, o których wiemy, że mieszkają samotnie. Może przydać się im pomoc. MOPS przypomina o bezpłatnej infolinii w temacie bezdomnych. Zauważone osoby, którym grozi wyziębienie zgłośmy na numery alarmowe.

Pamiętajcie wreszcie o zwierzętach na posesjach. Powinny mieć ciepłe schronienia, kaloryczną karmę i dostęp do wody. Psa o krótkiej sierści warto dodatkowo zabezpieczyć podczas spacerów.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023