StartWiadomość dnia Wiadomości

Ostre wymiany zdań na czwartkowej sesji. Poszło o pieniądze na inwestycje drogowe

Temat inwestycji, które były pierwotnie przewidziane do realizacji, ale ostatecznie wypadły z tegorocznego budżetu, zdominował wczorajszą sesję Rady Miasta.

Podsumowywał radny Krzysztof Świerczyński. Były ostre wymiany zdań i długo dyskutowana poprawka do miejskich wydatków. Spór o kompetencje prezydenta miasta okazał się głównym tematem obrad.

Ripostował w czasie dyskusji prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Obrady dotyczyły dwóch inwestycji na Stradomiu i Rakowie, ale jak argumentowali urzędnicy, inne projekty drogowe mają szansę na szybszą realizację. Radni długo starali się wprowadzić zmiany do przepisów samorządowych, by ograniczyć podobne decyzje prezydenta na przyszłość.

– mówili podczas sesji Rady Miasta prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, radni Artur Gawroński i Krzysztof Śwerczyński, oraz wicedyrektor zarządu dróg Piotr Kurkowski. Oponenci decyzji podjętych przez władze miasta nie poddają się, zapowiadają że do tematu wrócą…

Dodaje radny Krzysztof Świerczyński. W tej sprawie zorganizowano zbiórkę podpisów. Swój sprzeciw wobec zabrania pieniędzy z modernizacji Placu Orląt Lwowskich i ul. Hetmańskiej wyraziło ponad 1400 mieszkańców Częstochowy.

Zostaw komentarz