Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostatnie wakacje z bonem turystycznym, przypomina ZUS. W regionie aż 80 tys. niewykorzystanych bonów

Facebook Twitter

Przed nami ostatnie wakacje z bonem turystycznym, przypomina ZUS i zachęca, by wykorzystać dofinansowanie rządowe do rodzinnych wyjazdów. Wciąż jeszcze wielu z nas nie aktywowało bonów, tymczasem ich ważność upływa 30 września.

Po tym terminie nie będzie można nim płacić za wypoczynek ani pobytu w hotelu.

Beata Kopczyńska: Za pomocą bonu rodzice mogą płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski. Do organizatorów turystyki i usług hotelarskich z województwa śląskiego trafiła kwota bliska 120 mln złotych z transakcji bonami. Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer, nie podlega on wymianie na gotówkę, można nim płacić kilkakrotnie aż do wyczerpania kwoty.

Jak wylicza Beata Kopczyńska z ZUS-u, w naszym województwie na 487 tys. bonów, aktywowano nieco ponad 80 procent z nich. Nadal nieaktywnych jest blisko 80 tys. bonów, którymi rodzice mogą płacić tego lata:

Beata Kopczyńska: Bon turystyczny ważny jest do końca września tego roku. Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, zaś sama usługa może odbyć się po tej dacie. Aktywacja bonów jest bardzo prosta. Rodzic, który pobiera świadczenie 500+ na dzieci, taki bon ma u siebie na profilu na Platformie Usług Elektronicznych. Zarówno aktywacja, jak i płacenie bonem jest bardzo prosty, nie wymaga jakichś specjalnym umiejętności

– informowała Beata Kopczyńska, rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w regionie.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj