Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostatnie dni na złożenie wniosku w ZUS dla studentów w temacie renty rodzinnej

Facebook Twitter

To już ostatnie dni na dopełnienie formalności, jeżeli studiujecie i jednocześnie przysługuje wam renta rodzinna pobierana w ZUS-ie.

Studenci mają czas do końca września, aby złożyć zaświadczenia z uczelni do częstochowskiego oddziału.

Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia przez nie 16 roku życia. Jeśli dziecko nadal się kształci, dostanie rentę aż do zakończenia nauki, lecz nie dłużej niż do 25 roku życia. Wypłata renty rodzinnej dla studentów zazwyczaj obejmuje rok akademicki, czyli od października do września

– tłumaczy Beata Kopczyńska – rzecznik częstochowskiego oddziału ZUS. Czas na złożenie zaświadczenia upływa z końcem miesiąca, warto o tym pamiętać, aby urząd mógł wypłacić świadczenie za wrzesień. A co z żakami, którzy dopiero rozpoczynają studiowanie w październiku?

Student, który dopiero rozpoczyna naukę na uniwersytecie czy w szkole wyższej chcąc mieć wypłatę świadczenia za wrzesień, po ukończeniu szkoły średniej musi złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych najpóźniej do 30 września zaświadczenie o kontynuowaniu kształcenia. Potrzebne zaświadczenie wyda placówka, w której będzie kontynuowana nauka. W przypadku, gdy uczelnia nie będzie mogła wystawić takiego zaświadczenia we wrześniu wystarczy, że student dostarczy nam zawiadomienie o przyjęciu na studia i sam napisze oświadczenie.

Więcej informacji nt. renty rodzinnej uzyskacie w częstochowskim ZUSie, wystarczy wykonać telefon, lub skontaktować się drogą internetową. Studentom o formalnościach przypominała rzecznik instytucji Beata Kopczyńska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022