Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostatnie dni na złożenie deklaracji w sprawie źródeł ciepła w budynkach. Termin do 30 czerwca

Facebook Twitter

To już ostatnie dni na złożenie deklaracji w sprawie naszych źródeł ciepła, przypomina częstochowski magistrat. Termin upływa już 30 czerwca. Choć w lecie o ogrzewaniu nie myślimy, warto dopełnić formalności by uniknąć nieprzyjemności i kar.

Obowiązek dotyczy też posiadaczy domowych, indywidualnych źródeł ciepła.

Marcin Breczko: Ma to na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i tzw. niemieszkalnych, a więc każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy do Centralnej Ewidencji zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Każdy właściciel, zarządca budynku ma obowiązek złożyć online lub tradycyjnie w papierze.

1 lipca ubiegłego roku wszedł w życie obowiązek złożenia dokumentów do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

– przypomina właścicielom i zarządcom Marcin Breczko z częstochowskiego magistratu.

Jak składamy tego typu deklaracje?

Marcin Breczko: Wersję papierową można pobrać ze strony gminy miasta Częstochowy, czyli www.czestochowa.pl i złożyć osobiście w Urzędzie Miasta lub wysłać pocztą, można też przyjść do urzędu, wypełnić deklarację na miejscu i jednocześnie ją złożyć.

Pamiętajcie, że jeżeli nie dopełnimy obowiązku, grozi nam grzywna:

Marcin Breczko: Za niedopełnienie go są więc sankcje. Może to być grzywna w wysokości do 500 zł, natomiast jeżeli taka sprawa trafi do sądu, wielkość grzywny może wzrosnąć nawet do 5 tys. złotych. Szczegółowe informacje na temat deklaracji można znaleźć na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, jest tam zakładka Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków, a w niej odpowiedzi na często zadawane pytania.

Po więcej informacji zaglądajcie na stronę częstochowskiego magistratu. O domowych źródłach ciepła przypominał mieszkańcom Marcin Breczko z biura prasowego w Urzędzie Miasta.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj