Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ostatni wakacyjny weekend, gorąco i tłumnie nad wodą. Policja konna prosi o rozsądek

Facebook Twitter

Wakacje się kończą, ale ostatni sierpniowy weekend będzie zachęcał pogodą do odwiedzin na kąpieliskach letnich. Patrole konne w wakacje regularnie pilnują bezpieczeństwa wypoczywających w Parku Lisiniec. Zadbajmy o siebie nad wodą podczas ostatniego wakacyjnego weekendu, apelował z mundurowymi.

Będziemy pływać, opalać się i zapewne tłumnie mieszkańcy zawitają nad Adriatyk, w rejonie kąpieliska parku wypoczynkowego. W ramach trwającej całe lato akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, częstochowscy mundurowi z prewencji apelują aby: pakując się nad wodę nie zapominać zabrać zdrowego rozsądku.

W całym regionie w terenach zielonych wybieranych na wakacyjne wypady pojawiają się patrole konne, by letni czas pozostawił tylko miłe wspomnienia. Policjanci patrolują zbiorniki, przypominają aby mieć na uwadze kąpiące się dzieci i nie spożywać alkoholu nad wodą, co niestety jest nagminnym przewinieniem plażowiczów. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, nie skaczcie na główkę i korzystajcie z wody tylko w wyznaczonych miejscach, gdzie w razie konieczności można liczyć na pomoc ratownika.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023