StartWiadomość dnia Wiadomości

Ośrodek dla dzieci Ufność w dzielnicy Północ przeszedł niezbędną termomodernizację

Mówi Magdalena Szymczyńska, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarsko Opiekuńczego „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”:

To nie koniec inwestycji jakie poczynił personel ośrodka. Pracownicy starają się na co dzień pozyskiwać sponsorów i z własnych środków zabezpieczać pilne potrzeby małych podopiecznych.

Dodaje wiceprezes stowarzyszenia Magda Balcerek-Motyl. Wiele zależało od determinacji sprzyjających instytucji osób. Ośrodkowi Ufność już w ubiegłym roku pomogła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy fundując specjalistyczny samochód do przewozu dzieci. Udało się też wywalczyć właściwe rozliczanie świadczonej opieki medycznej. Częstochowskiemu ośrodkowi opiekującemu się chorymi dziećmi jeszcze nie tak dawno groziło zamknięcie.

Mówił walczący o przyszłość ośrodka były częstochowski poseł Artur Bramora. Placówka przy ul. Michałowskiego chętnie wita wolontariuszy, darczyńców i fundacje oraz stowarzyszenia. Tym bardziej że finansowa czy rzeczowa pomoc potrzebna jest w jej funkcjonowaniu na co dzień.

Mówiła dyrektor Magdalena Szymczyńska z częstochowskiego ośrodka Ufność. Placówkę po termomodernizacji zrealizowanej z budżetu miasta, odwiedził z mikrofonem Mariusz Osyra.

Zostaw komentarz