Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Osocze oddacie już w Częstochowie!

Facebook Twitter

Mieszkańcy Częstochowy, którzy przeszli COVID-19 i chcą oddać osocze, nie muszą już jechać do Katowic, specjalne urządzenie, które to umożliwia pojawiło się w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa przy ul. Kopernika.

Oddaj osocze aby pomóc, a jak to zrobić? O tym Mariusz Osyra:

O zakup separatora prosił prezydent miasta, interweniowali radni, abyśmy z Częstochowy nie musieli jechać 80 km do Katowic. Udało się aparatura jest zainstalowana, a pracownicy przeszkoleni. Ozdrowieńcy mogą już oddawać osocze w oddziale RCKiK przy ul. Kopernika 38, informuje też magistrat. Muszą wcześniej zarejestrować się w RCKiK, zapoznając się ze szczegółową informacją dostępną na stronie www.rckik-katowice.pl. Każdy zainteresowany musi przejść wstępną kwalifikację i zadzwonić. Potencjalny dawca wstępnie zakwalifikowany, wpisany zostanie na internetową listę, na której pojawi się informacja o dacie i godzinie zgłoszenia do pobrania osocza. Przypominamy że zawarte w osoczu przeciwciała wirusa mają blokować namnażanie się wirusa w organizmie zakażonej osoby.

Można oddawać osocze w Częstochowskim Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kopernika 38, budynek MSWiA, I piętro.

Rejestrację dla Oddziału w Częstochowie prowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Każdy zainteresowany oddaniem osocza musi przejść wstępną kwalifikację i zadzwonić pod jeden z numerów telefonu: 726 227 229, 607 619 718, 607 678 519 lub 32 208 74 19. Numery telefonów dla ozdrowieńców dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30.

Osocze mogą oddać osoby, które m.in:
są w wieku od 18 do 65. roku życia,
dysponują pozytywnym wynikiem wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 metodą genetyczną PCR,
spełniają kryteria zdrowotne takie jak dla honorowych dawców krwi (wykaz dyskwalifikacji stałych i tymczasowych jest dostępny na stronie internetowej www.rckik-katowice.pl w zakładce krwiodawca)
są po przechorowaniu COVID-19 – po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji.

Warto zapoznać się ze szczegółową informacją dostępną na stronie www.rckik-katowice.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj