Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Osoby z Częstochowy i regionu czekające na służbę w mundurze, mają szansę szybciej dostać się do armii

Facebook Twitter

Dzięki nowej ustawie, Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało o skróceniu procesu rekrutacji.

Dodatkowo można aplikować przez internet, powoływane są również wojskowe centra rekrutacyjne.

Zaszły duże zmiany. Nabór do służby wojskowej nigdy nie był taki łatwy, procedury zostały skrócone i uproszczone – można powiedzieć – do minimum. Dzięki nowej formie, oprócz tradycyjnego składania wniosków, proces rekrutacji można rozpocząć online. Wystarczy wejść na portal rekrutacyjny zostanzolnierzem.pl i założyć swoje konto. Nasi specjaliści od rekrutacji przygotują odpowiednią, indywidualną ofertę służby w wojsku a osoba zainteresowana zostanie zaproszona do Wojskowego Centrum Rekrutacji w maksymalnie 14 dni od złożenia wniosku. 

To tylko niektóre ze zmian, które przewiduje reforma procesu rekrutacji do polskich sił zbrojnych. Mjr Andrzeja Kowalskiego z Wojewódzkiej Komendy Uzupełnień, pytaliśmy czy w Częstochowie powstanie Wojskowe Centrum Rekrutacji?

Centra rekrutacji będą organizowane w miejscu, w którym będzie najwięcej ochotników. To właśnie tam w 1 dzień, maksymalnie 2 osoba zainteresowana będzie odbywać rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz zostanie zbadana przez komisję lekarską. W przypadku pozytywnych wyników i opinii zakończy ten dzień z kartą powołania na szkolenie. 

Następnie przyszłych żołnierzy czeka podstawowe szkolenie, trwające 28 dni. WKU w Częstochowie także stacjonarnie udziela wszelkich informacji odnośnie rekrutacji zainteresowanym…

Oczywiście po tym szkoleniu, jeśli kandydat będzie chciał, zostanie zapoznany z wolnymi stanowiskami w wybranych jednostkach, w zależności, w której części kraju chciałby służyć jako żołnierz zawodowy bądź żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej. Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie jest otwarta dla kandydatów do wszystkich rodzajów służby, w tym do kandydackiej, zawodowej, przygotowawczej, służby w narodowych siłach rezerwowych oraz służby przygotowawczej Terytorialnej Służby Wojskowej. 

– mówił mjr Andrzej Kowalski z Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj