Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Osoby uciekające przed wojną nie muszą się martwić formalnościami i rejestracją, uspokajają urzędnicy

Facebook Twitter

Ważne informacje dla uciekinierów z terenów wojennych w sprawie pobytu w Polsce, przekazują Ukraińcom władze wojewódzkie. Nie muszą się już rejestrować, ani martwić formalnościami. 

fot. facebook.com/Śląski-Urząd-Wojewódzki-w-Katowicach

Osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym nie muszą rejestrować się w punktach recepcyjnych ani martwić się o formalności

– uspokajają rodziny uchodźców urzędnicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy, szukające schronienia w Polsce, nie muszą obawiać się o legalność swojego pobytu. W najbliższych dniach nie trzeba też składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców/urzędach wojewódzkich/placówkach Straży Granicznej. To samo dotyczy obywateli Ukrainy, którzy są w Polsce, a ich dokumenty pobytowe utraciły ważność.

Wszystkie osoby uciekające przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu czy noclegu w Polsce, mogą oczywiście udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia.

Najnowsze informacje dla tych obywateli są dostępne na stronach rządowych ua.gov.pl.

 

Zobacz także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj