Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Osoby starsze pod specjalną ochroną w Domach Pomocy Społecznej

Facebook Twitter

Seniorzy nie wychodzą poza placówki, ograniczono również dostęp do podopiecznych osób trzecich, mówi dyr. Zbigniew Kamiński z DPS-u przy ul. Kontkiewicza w Częstochowie.

fot. stevepb / pixabay.com

Mówi Zbigniew Kamiński, dyrektor jednego z częstochowskich DPS-ów:

Radio JURA: Jak wygląda sytuacja osób starszych?
Mamy przy wejściu do DPS-u zbiornik z płynem do dezynfekcji rąk, wstrzymaliśmy odwiedziny osób z zewnątrz, czyli rodzin, opiekunów prawnych. Ograniczamy wyjścia i wyjazdy mieszkańców w sposób zorganizowany czyli żadne imprezy, które i tak nie mogą się odbywać.

– jak przyznają służby sanitarne osoby starsze i schorowane są szczególnie narażone na koronawirusa z racji obniżonej odporności organizmu. Pracownicy DPS-ów przyznają, że pojawiły się problemy z dostępem do odpowiedniej ilości płynów dezynfekcyjnych, ale problem zostanie rozwiązany we własnym zakresie.

Jest kłopot z zakupem środków dezynfekcyjnych, więc kupujemy składniki i robimy je we własnym zakresie. Rozwieszone są plakaty na temat elementarnych zasad zachowania reżimu sanitarnego. Mieszkańcy są informowani na spotkaniach o profilaktyce antywirusowej, nie mamy żadnego sygnału, że ktoś jest zainfekowany i oby tak było nadal.

– dodaje Zbigniew Kamiński, dyrektor jednego z częstochowskich DPS-ów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj