Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ósmoklasiści mierzą się z próbnym egzaminem

Facebook Twitter

Wczoraj (17.03.) język polski, dziś matematyka, jutro język obcy. Ósmoklasiści mierzą się z próbnymi egzaminami.

fot. markusspiske / pixabay.com

Pytaliśmy o poziom stresu o reżim sanitarny i rzecz jasna o tematy jakie przygotowała Centralna Komisja Egzaminacyjna:

Był „Pan Tadeusz” i często nauczyciele sugerowali, że może być, więc nawet chyba dobrze poszło. Pytania były w miarę przeciętne – nie za trudne, nie za łatwe. Nie było aż tak dużo stresu. Do szkoły musieliśmy przyjść w maseczkach, następnie musieliśmy zdezynfekować ręce, w sali siedzieliśmy w odstępach. Dopiero kiedy nauczyciele odeszli mogliśmy zdjąć maseczki. Później, po zakończonym egzaminie, trzeba było znowu w maseczkach wyjść z sali

– o przebiegu próbnego egzaminu z języka polskiego, ale też o obowiązującym reżimie sanitarnym mówiła Julia Niemczyk, z 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 30 w Częstochowie. Co ważne test próbny o godzinie 9.00 pojawił się też na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), oraz okręgowych komisji, tak aby mogli w nim wziąć udział uczniowie, którzy nie mogli sprawdzić się na terenie szkoły. Podobnie będzie dzisiaj, o 9.00 rozpocznie się próbny egzamin z matematyki:

Ja osobiście nie chciałabym zadań z graniastosłupów i ostrosłupów a mam nadzieję, że będą jakieś w miarę łatwe zadania np. z systemu rzymskiego. Życzę powodzenia wszystkim koleżankom i kolegom z 8 klas.

My także trzymamy kciuki. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny. Komisja Egzaminacyjna o godzinie 9.00 udostępniła na swoich stronach Arkusz z zadaniami z matematyki TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj