Ósme zwycięstwo Exact Systems Norwid. Tym razem z SMS PZPS Spała

Siatkarze Exact Systems Norwid zgodnie z oczekiwaniami pokonali w środę ostatni zespół Tauron 1 Ligi SMS PZPS Spała 3:1 i odnieśli 8 zwycięstwo w sezonie. Nagrodę MVP zdobył Kamil Długosz.

Siatkarze Exact Systems Norwid przed meczem z uczniami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS byli zdecydowanymi faworytami. Częstochowianie po dwóch setach prowadzili 2:0, ale zwycięstwa nie przyszły im łatwo. Siatkarze trenera Piotra Gruszki powinni wygrać mecz 3:0, ale ta sztuka im się nie udała. Trzeciego seta przegrali wyraźnie do 15 co było zaskoczeniem dla kibiców.

Na szczęście gospodarze szybko zrehabilitowali się za trzeciego seta. W czwartej partii zagrali najlepiej w całym meczu. Wygrali tego seta do 14 i mecz 3:1.

Dla siatkarzy Exact Systems Norwid było to 8 zwycięstwo w sezonie. Częstochowianie z 24 punktami zajmują 11. pozycję w Tauron 1 Lidze.

Po meczu z ostatnim zespołem w tabeli teraz czas na lidera. W sobotę Exact Systems Norwid zagra w Bielsku Białej z BBTS-em, który znajduje się na 1. pozycji. W tym meczu o zwycięstwo będzie niezwykle trudno…

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:1 (25:20, 25:23, 15:25, 25:14)

Exact Systems Norwid: Biliński, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Mucha, Sługocki (libero) – Kowalski, Wnuk, Zawalski, Popiela.