Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oskarki Ekonomika wręczone, to nagrody dla ludzi związanych z ochroną zdrowia w mieście

Facebook Twitter

Na finał roku szkolnego Zespół Szkół Ekonomicznych przygotował skromną galę wręczenia „Oskarków Ekonomika”. To nagrody dla ludzi medycyny z Częstochowy i regionu za zaangażowanie w walkę z Covid-19.

Uczniowie tym razem odbierając świadectwa dziękowali więc nie tylko pedagogom:

Wiem, że wiele osób wykonuje ogromną pracę, żeby zrobić wszystko, aby ta sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Myślę tu o naszym podwórku, ale też o miejscach, gdzie przyjmuje się osoby, które mogą być potencjalnie zakażone, a po drugie przyjmuje się w miejscach osoby, którym trzeba udzielić szybkiej pomocy medycznej. My to wszystko widzimy i doceniamy. Trzymamy kciuki.

Jak mówił nam Maciej Trzmiel – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie, dzięki zaangażowaniu w docenienie starań medyków, Oskarek Ekonomika za walkę z koronawirusem trafił m.in. Janusza Adamkiewicza ze Szpitala w Blachowni:

Jest mi niezmiernie miło, aczkolwiek ta walka była i jest jeszcze. Cieszę się, że młodzi ludzie są w stanie dojrzeć to, co robimy przede wszystkim dla nich, Myślę, że on dotyka w inny sposób w szkołach, przy nauce, na studiach. Młodzi ludzie mają bardzo dużo zabranych dobrych chwil, dobrych czasów ze względu na tę chorobę.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Wojciech Konieczny – dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie:

Oczywiście jest to nie nagroda dla mnie jako tego walczącego na pierwszej linii frontu, tylko dla lekarzy, pielęgniarek Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie. Wiedzą jaki to był wysiłek, wiedzą jakie to były trudne czasy też dla medyków, którzy nie byli przygotowani. System nie był przygotowany do tego rodzaju starcia z tak ciężką chorobą, ale udało się i myślę, że to jest przykład dla młodych ludzi, którzy mogą się znajdować w różnych sytuacjach w życiu i po prostu nie wolno się poddawać. Trzeba robić wszystko w miejscu, w którym się jest, na miarę swoich możliwości.

„Oskarkami Ekonomika” wyróżniono łącznie 6 osób. Nagrody trafiły jeszcze m.in. do Zbigniewa Bajkowskiego – dyrektora szpitala na Parkitce czy lekarza – Zdzisława Wolskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022