StartSport Wiadomość dnia

Oskar Polis tuż za podium Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu

Po regulaminowych 5-ciu wyścigach obaj mieli na koncie 11 punktów i spotkali się raz jeszcze w wyścigu dodatkowym o brąz. Tym razem lepszy był rybniczanin, a Polisowi przypadło czwarte, najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce

Straconej szansy na medal swojego podopiecznego żałował także trener „Lwów”, Lech Kędziora:

Dodajmy, że na dwóch pierwszych stopniach podium stanęli zawodnicy Fogo Unii Leszno, Bartosz Smektała i Dominik Kubera, trzeci był wspomniany rybniczanin, Kacper Woryna. Drugi z zawodników Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa, Michał Gruchalski zajął w zawodach ósme miejsce.

Klasyfikacja MIMP:

1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) – 13 (3,2,3,3,2)
3. Kacper Woryna (ROW Rybnik) – 11+3 (3,3,3,w,2)
4. Oskar Polis (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) – 11+2 (2,1,2,3,3)
5. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9 (2,3,1,3,0)
6. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław) – 9 (1,3,2,d,3)
7. Robert Chmiel (ROW Rybnik) – 9 (3,3,1,1,1)
8. Michał Gruchalski (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) – 8 (1,2,3,w,2)
9. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław) – 8 (1,1,1,2,3)
10. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) – 7 (2,1,0,2,2)
11. Mike Trzensiok (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 6 (2,0,1,2,1)
12. Michał Piosicki (Orzeł Łódź) – 5 (0,2,2,1,d)
13. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – 3 (1,0,0,2,0)
15. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń) – 3 (1,1,1)
14. Lars Skupień (ROW Rybnik) – 2 (d,d,2,w,-)
16. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – 1 (0,1,0,0,0)
17. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 0 (d,d,d,-,-)

Bieg po biegu:
1. (68,03) Woryna, Trzensiok, Zgardziński, Skupień (d4)
2. (68,31) Kubera, Polis, Drabik, Kopeć-Sobczyński
3. (67,69) Smektała, Dróżdż, Gruchalski, Piosicki
4. (68,66) Chmiel, Kossakowski, Bober, Rolnicki (d4)
5. (67,75) Kossakowski, Gruchalski, Polis, Trzensiok
6. (67,85) Chmiel, Kubera, Dróżdż, Zgardziński
7. (67,75) Drabik, Piosicki, Bober, Skupień (d4)
8. (67,13) Woryna, Smektała, Kopeć-Sobczyński, Rolnicki (d4)
9. (66,91) Kubera, Piosicki, Trzensiok, Rolnicki (d2)
10. (66,22) Smektała, Polis, Bober, Zgardziński
11. (68,06) Gruchalski, Skupień, Chmiel, Kopeć-Sobczyński
12. (66,55) Woryna, Drabik, Kossakowski, Dróżdż
13. (67,35) Smektała, Trzensiok, Chmiel, Drabik (d2)
14. (66,77) Kossakowski, Zgardziński, Piosicki, Kopeć-Sobczyński
15. (xx,xx) Polis, Dróżdż, Kaczmarek, Skupień (w/su)
16. (65,83) Kubera, Bober, Woryna (w/u), Gruchalski (w/d)
17. (67,17) Bober, Dróżdż, Trzensiok, Kopeć-Sobczyński
18. (66,55) Drabik, Gruchalski, Kaczmarek, Zgardziński
19. (66,16) Smektała, Kubera, Kaczmarek, Kossakowski
20. (66,33) Polis, Woryna, Chmiel, Piosicki (d4)

Bieg dodatkowy o brązowy medal:
Woryna, Polis

Zostaw komentarz