Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Ortopeda oskarżony o gwałt jednej z pacjentek nie będzie więcej leczył

Facebook Twitter

Jest finał głośnej sprawy, w której częstochowski lekarz ortopeda oskarżony był o zgwałcenie jednej z pacjentek.

Już w listopadzie 2019 roku sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym w Częstochowie. Michał Sz. usłyszał wtedy wyrok za popełnienie dwóch przestępstw – mówi Sędzia Dominik Bogacz rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Przestępstwa zgwałcenia i przestępstwa z usiłowaniem doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Za te czyny sąd wymierzył oskarżonemu odpowiednią karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz karę jednego roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności a także karę łączną 4 lat pozbawienia wolności. Tymże wyrokiem Sąd Rejonowy w Częstochowie orzekł także wobec oskarżonego łączny środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu lekarza specjalności chirurgii, ortopedii i traumatologii oraz chorób wewnętrznych na okres 4 lat i zasądził nawiązki na rzecz pokrzywdzonych, czyli odpowiednio 50 tys, złotych i 20 tys. złotych. 

Prokuratura złożyła apelację w sprawie wyroku. Sąd Okręgowy w Częstochowie prawomocnie utrzymał wyrok 4 lat bezwzględnego więzienia, zmienił jedynie
orzeczenie dotyczące zakazu wykonywania zawodu.

Sąd Okręgowy w Częstochowie zmienił wyrok Sądu Rejonowego w Częstochowie, co do rodzaju orzeczonego środka karnego poprzez orzeczenie środka karnego w postaci zakazu wykonywania zawodu lekarza w ogóle, czyli sąd pierwszej instancji orzekł wykonywanie zawodu lekarza określonych specjalności, sąd Okręgowy zmienił ten zakaz na wykonywanie zawodu lekarza w ogóle a w pozostałej części z oskarżonym wyrok utrzymywał w mocy. Wyrok ten jest prawomocny i podlega teraz wykonaniu.

Postępowanie sądowe, z uwagi na charakter sprawy, było niejawne.

więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj