Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej zaprezentuje na specjalnym koncercie swoich solistów

Facebook Twitter

Będzie okazja by posłuchać muzyków z instrumentami, którzy zwykle są podczas wykonań tylko częścią większego zespołu.

W partiach solowych zabrzmią: kontrabas, wiolonczela czy puzon:

Tradycyjny koncert, bo to już chyba trzeci lub czwarty raz, kiedy zapraszamy na koncert „Nasi Soliści”. Polega na tym, że muzycy, którzy normalnie siedzą w orkiestrze, będą występować jako soliści w repertuarze, w którym najlepiej się czują. Tym razem to nie dyrektor artystyczny wybiera program koncertu, tylko akceptuje solistów. Ci soliści to będą muzycy, którzy stosunkowo niedawno przyszli do naszej orkiestry dołączyli do zespołu orkiestrowego.

– mówi Agnieszka Małasiewicz z impresariatu Filharmonii Częstochowskiej. Całość w piątkowy wieczór poprowadzi jako dyrygent Adam Klocek. Filharmonicy zaprezentują np. koncert na puzon i orkiestrę Nino Roty czy duet na dwoje skrzypiec i orkiestrę smyczkową Steve’a Reicha. Kogo posłuchamy w roli solisty?

Na czele solistów będzie stał Tomasz Kulisiewicz, czyli nasz nowy koncertmistrz, ale solistów będzie szóstka, od kontrabasu do puzonu. Niemal każdy z instrumentów orkiestrowych może tę funkcję solistyczną pełnić, nawet jeśli nie ma kompozycji stricte napisanych, można je przearanżować i tak często się dzieje. Bardzo ciekawy koncert także przez to, że soliści, którzy występują zawsze jako grupa, teraz będą stali przed państwem i prezentowali się właśnie solo.

– zachęcała Agnieszka Małasiewicz. Filharmonia im. Hubermana zaprasza 28 lutego o godz. 19.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj