Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Orkiestra Dęta OSP Miedźno potrzebuje wsparcia, by wyjechać na mistrzostwa

Facebook Twitter

Młodzi muzycy potrzebują wsparcia - przyszłość utalentowanej orkiestry zależy w dużej mierze od nas, a mowa o członkach Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnie.

Orkiestra Dęta OSP Miedźno
fot.fb/Orkiestra Dęta OSP Miedźno

Orkiestra Dęta OSP Miedźno potrzebuje wsparcia

W Miedźnie koło Częstochowy zawiązał się społeczny ruch, który chce pomóc młodzieży z lokalnej orkiestry. Zespół wygrał na mistrzostwach krajowych nominację do Mistrzostw Świata Orkiestr Dętych, które odbędą się w Rastede w Niemczech, od 27 do 30 czerwca.

Jak piszą do nas – problem w tym, że z otrzymanej dotacji udało się uzbierać tylko połowę kwoty kosztów wyjazdu, z czego został opłacony pobyt i uczestnictwo, aby nie przepadła kwalifikacja. Bez pozostałej kwoty muzycy tam nie pojadą. Orkiestrze brakuje 20 tys. zł. Jak na razie blisko 10 tys. zł udało się uzbierać dzięki dużej pomocy Stowarzyszenia „Aktywni Miedźno i okolice”, które prowadzi dla orkiestry aukcje, zbiórki i nie przestaje wspierać głównego celu. Każdy może się dołożyć, a przy okazji poznać muzyków orkiestry i posłuchać ich muzyki. Okazja taka nadarzy się w Częstochowie już 22 czerwca przy ul. Okulickiego 54 o godz. 17.00.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024