Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Optymistyczne informacje z Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego

Facebook Twitter

Śląski Urząd Wojewódzki przesłał kolejny dzienny raport dotyczący zakażeń koronawirusem. Na szczęście jest to wiadomość, która może cieszyć.

Na 45 próbek przebadanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach od ostatniego komunikatu do godz. 14.00 wszystkie wyszły ujemne prócz jednej: obecność koronawirusa wykryto w próbce pobranej od młodej mieszkanki Rudy Śląskiej.

Dobrą wiadomością jest, iż 7 kolejnych mieszkańców nie ma już groźnego wirusa w organizmie: w szpitalu zakaźnym w Tychach w ostatnich tygodniach pod okiem specjalistów lekarzy hospitalizowana była 74-letnia mieszkanka Częstochowy. Z kolei 22-letnia mieszkanka Częstochowy, 30-letni mieszkaniec Chorzowa, 43-letnia mieszkanka Sosnowca, 65-letnia mieszkanka powiatu bielskiego, 56-letni mieszkaniec Żor oraz 49-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego leczyli się w izolacji w swoich domach, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarzy chorób zakaźnych. Próbki pobrane od tych mieszkańców nie wykazywały już obecności Covid-19.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj