Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Oprócz choinki na święta obowiązkowa jemioła

Facebook Twitter

Kiedy już pojawia się w domach choinka na święta, warto pomyśleć o jeszcze jednym symbolu świąt. Na Boże Narodzenie nie może zabraknąć jemioły. Dlaczego gości u nas o tej porze roku?

fot. Pixabay

Jemioła to obok udekorowanej choinki obowiązkowy element świątecznej dekoracji w mieszkaniu czy w domu. Wieszany u sufitu pęk jemioły ma zapewnić nam pomyślność i odpędzać złe moce, jak wynika ze starych podań. Jemioła to jeden z najważniejszych symboli zbliżających się świąt. Pytamy o nią również na targowiskach, gdzie pojawia się w formie zdobionych gałązek, lub jako naturalna, zerwana zielona ozdoba.

Niektórzy mówią, że jemioła to pasożyt, ale wszyscy chcą mieć gałązkę w domu powieszoną na szczęście, obfity rok i przyjęła się. Wieszamy wianuszki z nobilisa, stroiki, kompozycje. Klienci bardzo chętnie o to też pytają

– mówi oferująca jemiołę klientom Kamila Kowalczyk.

Gdzie zawiesić jemiołę?

Taka dekoracja wprowadza do wnętrza świąteczny klimat. Sprawdzą się z niej stroiki na stół czy komodę, ale gałązki zawieszone na karniszach przy oknie czy pod sufitem doskonale zaprezentują się w podczas rodzinnych spotkań w święta.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj