Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opóźnione harmonogramy i dostawy szczepień. Grupa 0 wstrzymana do 7 marca

Facebook Twitter

Problemy z dostępnością preparatów opóźniają harmonogramy szczepień. O aktualną sytuację pytaliśmy w Miejskim Szpitalu Zespolonym, gdzie wprawdzie zaszczepili się w ogromnej większości lekarze, ale gdzie wstrzymano podawanie szczepień pozostałym osobom z grupy 0.

fot. Tumisu/ Pixabay

Ciągle są zmiany w harmonogramie. Ciągle się dowiadujemy, że mamy zamówić we wtorek o 12 albo w czwartek do 15, na sobotę/ niedzielę, poniedziałek/ wtorek. Grupa 0 nie jest wyszczepiona. Dostaliśmy komunikat, że do 7 marca nie mamy co liczyć na szczepionki dla grupy 0- ci, którzy mają być zaszczepieni pierwszą dawką, więc do 7 marca szczepienia grupy 0 są wstrzymane. U nas w szpitalu około 700 osób czeka na tę szczepionkę, z tego 40-kilku pracowników szpitala.

Mówi dr Wojciech Konieczny. Miejska placówka nadal czeka jeszcze na możliwość podania chętnym szczepionek z grupy 0. Tymczasem rusza szczepienie nauczycieli, ale i tutaj pojawiły się poślizgi. Pierwsze 100 dawek zamiast w piątek ma dotrzeć w poniedziałek (15.02). Interwencje w Warszawie nie przynoszą skutku, mówi dyrektor lecznicy.

Tych szczepień nie ma i nie będzie ich do 7 marca.

Radio Jura: Pozostaje jedynie czekać na takie komunikaty. Nie bardzo można zadziałać interwencyjnie.

Nie, nie. Centralnie sterowane. My dostajemy komunikaty z adnotacją, że mamy się zastosować. Oczywiście wysyłamy zapytania. Odpowiedzi albo nie przychodzą, albo przychodzą już po fakcie, jak już po prostu dany problem się rozwiązał sam albo czas na rozwiązanie tego problemu minął. Żadnej komunikacji nie ma, komunikaty przyjmujemy do wiadomości i realizujemy.

Dyrektora miejskiego szpitala pyta o problem szczepień Mariusz Osyra. Co ważne, z punktu widzenia bezpiecznego działania szpitala, do tego czasu dwie dawki szczepień powinni otrzymać lekarze.

Radio Jura: Czy zabezpieczeni są lekarze, czy jakaś zasadnicza grupa otrzymała już dwie dawki?

Tak, w szpitalu dwie dawki otrzymało przynajmniej ponad 500 osób. Ci chętni, którzy zgłosili się do 14 stycznia i chcieli być zaszczepieni, to zostali w ogromnej części zaszczepieni jako pracownicy szpitala. Mimo wszystko pozostaje jeszcze ta grupa osób niezaszczepionych.

Z dr Wojciechem Koniecznym, dyrektorem Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj