Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Opóźniają się wypłaty w ramach programu Czyste Powietrze

Facebook Twitter

Opóźnia się wypłata dotacji z programu Czyste Powietrze. Nawet kilka miesięcy od złożenia dokumentów mieszkańcy muszą czekać na wypłatę pieniędzy.

fot. Engin Akyurt/ Pixabay

Winna jest pandemia – tłumaczy wielomiesięczne poślizgi w rozmowie z Arkadiuszem Żabka Adam Lewandowski zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach:

W tej chwili są kłopoty z realizacją zleceń z powodu pandemii, natomiast my chcemy ten okres zminimalizować. Jeśli ktoś złożył wniosek o płatność powinniśmy go zrealizować w ciągu miesiąca. Bardzo często ze względu na Covid to beneficjenci proszą o przesunięcie, bo my im płacimy środki po wykonaniu inwestycji. Pamiętajmy o tym, że podstawowym elementem wejścia do programu Czyste Powietrze jest ekologiczne źródło ciepła, czyli sieć, piec gazowy lub piec węglowy na ekogroszek. Jeśli ktoś ma już w tej chwili ekologiczne źródło ciepła a jeszcze ma cienkie ściany tak to może wejść. Natomiast warunek konieczny – zawsze musi być ekologiczne źródło ciepła. To może być również pompa ciepła, do której również dopłacamy. 

Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przypomina że działa także infolinia dla mieszkańców. Docelowo WFOŚ chciałby aby w każdej gminie pojawił się patronacki punkt programu Czyste Powietrze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 maja 2021